Hokejový víkend mladších žáků

Mladší žáci

V sobotu 28.11.2015 v devět hodin nastoupili mladší žáci HC SLOVAN na další utkání a to proti LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ

Kluci a holčina se doslova těšili na další zápas a hned v začátku to dali jasně najevo, když v druhé minutě otvírá skóre Leonka Grundová po vzorové přihrávce Ondry Peškara. Soupeř se po vstřeleném gólu rychle oklepal a začal hrát , kdy častými útoky ohrožoval naší bránu kde vévodil Ali Marossy a vše bezpečně likvidoval. Na další gól jsme si počkali až do 14 minuty, kde se trefil po přihrávce Pepína Haase  Ondřej Peškar . Do konce první třetiny se dohrávalo za stavu 2:0 .

Začátek druhé třetiny se hrál v klidném tempu až do 29 minuty kdy se rozjel obránce Pepíno Haas a po krásném sólu přes celé kluziště vymetá krásnou šibenicí soupeřovu bránu 3:0. Ihned po rozehrávce uniká soupeřovým obráncům Ondra Peškar a mění stav na 4:0. Soupeř o sobě dal také vědět  a v 34 minutě zasouvá za zády našeho gólmana první gól Lokomotivy 4:1. Naše hráče jak kdyby to znova nokoplo a začali palbu na soupeřovu bránu ,kdy v 41 minutě od modré nahrává Marek Šimek Ondrovi Peškarovi a ten střílí 5.gól  .

Ve třetí třetině to už bylo v režii Slovanu kdy v 42 minutě se trefuje Ondra Netolický 6:1 v 44 minutě se trefuje po přihrávce Ondry Peškara Marek Peškar .7:1 dále pak v 51 opět Ondra Peškar 8:1 v55 minutě to byl prozměnu Ondra Netolický 9:1v 55 minutě opět Ondra Peškar to už je stav 10:1. Po chybě střídání dává opět o sobě vědět soupeř a střílí nám v 57 minutě druhý gól , stav 10:2. Ondra Netolický jak kdyby nebyl stále ještě unaven a krásným sólem  zakončuje v čase 59:41 skóre na konečných 11:2

Kluci a Leonka Grundová splnili jasně daný úkol porazit soupeře a z ledové plochy odcházeli za velkého potlesku fanoušků do šaten s ještě větším úsměvem na rtech.

Sestava: brankář :Ali Marossy, obránci:Pepíno Haas,Mára Šimek,Vojta Šedý,Roša Strauss ,útočníci: Leonka Grundová,Milan Keprt,Ondra Netolický,Martin Schön,Ondra Peškar,Tomáš Kolář,Marek Peškar,

Trenér:  Jan Klacl / René Peškar

HC DYNAMO PARDUBICE  -   HC SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

V neděli 29.11.2015 jsme se vydali za soupeřem do Pardubic . Kluci měli od začátku bojovou náladu a na led nastupovali velmi dobře naladěni .

Začátek hry se začal pěkně zostra, kdy hra byla nahoru   dolů a gólmani obou týmů likvidovali střelu za střelou, ale na první gól jsme si počkali až do 18 minuty, kde otevírá skóre Mára Peškar 0:1.

Začátek druhé třetiny se hrál velmi ostře ,kdy při častých kotaktech, naši borci odcházeli s četnými šrámy ,ale pány sudí to nechávalo chladnými  až do 24 minuty kdy po faulu na Ondru Peškara nařizují tresné střílení ,které se Ondrovi bohužel nepodařilo zakončit gólem . V 34 minutě srovnává soupeř stav utkání na 1:1.

S tímto skóre jsme zakončili i druhou třetinu.

Třetí třetina začalo pro změnu trochu opatrněji věděli jsme že soupeř nám má co vracet z minulého zápasu a tak trenér Jan Klacl nabádal kluky k zodpovědnosti a důrazu při hře s kotoučem zbytečně se nevysilovat honěním se za kotoučem jelikož nás bylo pouze 12 hráčů na ledě oproti třem pětkám  soupeře . Kluci věděli ,že za zády mají v tomto zápase velkou oporu brankáře Aliho který nás v krušných chvilkách držel doslova nad vodou a pro soupeře  byl neprůstřelná  noční můra .

Podařilo  se kluky udržet trochu zpátky a jak říkal trenér," trpělivostí se do šance dostanete"  a  bum v 46 minutě se podařilo uniknout a hráč s číslem 27 Ondra Netolický zvyšuje stav utkání na 1:2.

Věděli jsme, že stále není nic vyhráno a tak kluci i přes bolest bojovali a i za hry power play ze strany pardubic  a odolávali závěrečnému tlaku až do samého vítězného konce.

Ještě bych rád poděkoval podpoře rodičů - fanoušků za bouřlivou podporu při utkání.

SESTAVA: Ali Marossy, obránci:Pepíno Haas,Mára Šimek,Vojta Šedý,Roša Strauss ,útočníci: Honzík Janda,Milan Keprt,Ondra Netolický,Martin Schön,Ondra Peškar,Tomáš Kolář,Marek Peškar , Kuba Kubín

Trenér: Mgr.Klacl Jan