Shrnutí výsledků mládeže – čtvrtý říjnový týden

Výsledky: sobota 27. října

Liga mladších žáků „D“ 2007-2008

TJ Loko Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 4:4 (0:1, 1:1, 3:2)

Poslední říjnovou sobotu nastoupili mladší žáci (ročník 2007) k odvetnému zápasu na ledě České Třebové s cílem vrátit domácím porážku z prvního kola. Tempo utkání bylo v úvodu rozpačité s množstvím chyb na obou stranách. Borci Slovanu se ujali vedení v 17. minutě, a když se jim navíc těsně před polovinou zápasu podařilo náskok zvýšit, zdálo se vše na dobré cestě. Dvougólový náskok nám ale vydržel jen chvíli. Ve 34. minutě domácí využili přesilovku a snížili na 1:2. Hned na začátku třetí třetiny pak soupeř otočil dvěma góly v rozmezí necelé minuty a zápas v tu chvíli pro naše hráče vůbec nevypadal dobře. Nicméně na konci 48. minuty bylo opět vše jinak. Po dvou nádherných sólových akcích opět vedli naši hráči, tentokrát 4:3. Skóre se dařilo držet až do poslední minuty, kdy po nešťastné chybě ujel hráč domácích do samostatného úniku a necelých 40 vteřin před koncem srovnal na konečných 4:4. Přestože naši borci ztratili zápas opět až v samotném závěru a třetí třetina vyzněla v náš neprospěch, tak právě tato část byla určitě nejzajímavější a remízu lze nakonec považovat za spravedlivý výsledek.

Branky a nahrávky: 17. Sekáč Radim (Burda Adam), 30. Kašický Matěj (Smola Vojtěch), 47. Prokop Vojtěch (Burda David), 48. Prokop Vojtěch

Průběh utkání:  0:2, 3:2, 3:4, 4:4

Sestava: Kostík Vít (od 30 min Draessler Jan) – Burda Adam, Marek Lukáš, Prokop Vojtěch, Smola Vojtěch – Beneš Lukáš, Burda David, Kašický Matěj, Vícha Jiří, Žouželka Vít, Kakiš David, Sekáč Radim

Mini hokej ročník 2010

V sobotu 27. října odehráli mladíci „B“ týmu z ročníku 2010 dvojici zápasů na zimním stadionu v Hlinsku. V prvním utkání nastoupili borci Slovanu proti Chrudimi a po urputném boji zvítězili rozdílem jednoho gólu. V dalším zápase na nás čekal soupeř ze Skutče. Po 45 minutách plných bojovnosti, nasazení, krásných akcí i infarktových situací si chlapci připsali druhé zasloužené vítězství. I tentokrát pouze o jednu branku.

Sestava: Moravec Mikuláš, Souček Lukáš, Sekáč Viktor, Jelínek Vítězslav, Nečas Tomáš, Hodáň Daniel, Marossy Richard (G)

HC Slovan Moravská Třebová „B“ – HC Chotěboř 10:4 (0:0, 6:2, 4:2)

Tým mladších žáků „B“ přivítal na domácím ledě soupeře z Chotěboře. Zápas se zpočátku vyvíjel v pomalejším tempu, první třetina i přes množství našich šancí góly nepřinesla. Borci Slovanu dostali během přestávky pokyny od trenéra, které začali naplňovat ihned po návratu na led. Během druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a vypracovali si tak pohodlný náskok 6:2. V dalších fázích zápasu jsme někdy až příliš polevili a ztatili koncentraci, čehož soupeř několika kontaktními brankami využil. Vítězství jsme si však nenechali ujít a zápas zakončili s celkovým skkóre 10:4.

Branky a nahrávky: 21. Jakub Muselík (Jaromír Parolek), 23. Petr Daneš (Vlastimil Antošovský), 28. Jaromír Parolek (Jakub Muselík), 28. Jakub Muselík, 29. Vlastimil Antošovský (Petr Daneš), 32. Adam Svozil (Jan Jelínek), 42. Vlastimil Antošovský, 50. Jáchym Sekáč (Adam Svozil), 53. Petr Daneš, 57. Adam Svozil

Průběh utkání:  6:0, 6:2, 8:2, 8:3, 9:3, 9:4, 10:4

Sestava: Adam Zavoral, Štěpán Pospíšil – Jan Košťál, Daniel Kapl, Jan Jelínek, Jiří Parolek, Samuel Šejnoha – Matěj Pokorný, Vlastimil Antošovský, Miloslav Parolek, Ondřej Němeček, Teodor Leier, Jáchym Sekáč, Petr Daneš, Adam Svozil, Jakub Muselík, Jaromír Parolek

Liga starších žáků „B“ 2005-2006

TJ Loko Česká Třebová – HC Slovan Moravská Třebová 6:5 (3:1, 2:1, 1:3)

Starší žáci nezačali svůj zápas nejlépe, když inkasovali hned v 1. minutě. Herně byl zápas vyrovnaný, ale chyběla nám efektivita a přesnost střelby. Celý zápas jsme tahali za kratší konec, ale hráči Slovanu se nevzdávali a díky bojovné hře vždy dokázali průběžné skóre dotáhnout. Zlomila nás až poslední branka soupeře, která padla v poslední minutě utkání.

Branky a nahrávky: 12. Martin Šudoma (Lukáš Maurer), 27. Lukáš Maurer (Martin Šudoma), 43. Matyáš Wölfel (Marek Peškar), 57. Lukáš Maurer, 59. Lukáš Maurer (Martin Šudoma, Martin Souček)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 6:5

Sestava: Filip Odehnal, František Janda – Vilém Karal – Adam Besson, Martin Křička, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Marek Peškar, Martin Souček, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Marek Hradil, Roland Strauss, Marek Šimek, Viktor Vostal, Martin Šudoma

Výsledky: neděle 28. října

Regionální liga dorostu

HC Slovan Moravská Třebová – HCM Jaroměř 4:3 SN (1:1, 0:1, 2:1)

Mladší dorost zahájil nástavbu a na domácím ledě přivítal soupeře z Jaroměře. V první třetině nás hostující tým překvapil rychlou hrou, která nám dělala problémy a vedla k častým vyloučením. První gól se nám paradoxně podařilo vstřelit během vlastního oslabení. Do kabin se odcházelo za stavu 1:1. Průběh druhé třetiny se otočil a byli jsme to my, kdo hrozil z přesilových her. Kvůli smůle v koncovce a dobré obraně soupeře jsme jich ale nedokázali naplno využít. Zápas se rozhodoval až v samotném závěru. Pět minut před koncem nás rozhodčí za stavu 2:3 poslal do dvojnásobného oslabení, které však borci Slovanu perfektně zvládli a několik sekund před koncem navíc srovnali na 3:3. Následné samostatné nájezdy byly zcela v naší režii. Hráči proměnili všech 5 nájezdů, zatímco soupeř uspěl jedinkrát. Chtěli bychom klukům poděkovat za parádní výkon, zejména našim oběma brankářům, kteří nás během kritických okamžiků podrželi.

Branky a nahrávky: 8. Marek Netolický (Tomáš Faltejsek), 54. David Hekele (Tomáš Faltejsek), 60. Jan Žouželka (Tomáš Mlčoch), rozhodující nájezd Tomáš Faltejsek

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 4:3

Sestava: Alexandr Marossy – Marek Netolický, Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Matěj Myslikovjan, Jan Kolísek, Vojtěch Šedý – Martin Schön, Milan Keprt, Vojtěch Karafiát, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Žouželka, Jan Janda, David Hekele, Ondřej Peškar, Ondřej Netolický, Josef Haas

Krajská liga přípravek Pardubického kraje

Hráči „A“ týmu nastoupili v neděli v Hlinsku proti rozehranému HC Spartak Polička. Tentokrát naši kluci nepřipustili, aby jim soupeř hned na začátku zápasu odskočil. S dobře hrajícím soupeřem jsme na ledě sváděli naprosto vyrovnanou bitvu. Skóre se měnilo pozvolna díky dobré obraně hráčů i perfektním výkonům brankářů obou mužstev. Všichni naši kluci bojovali ze všech sil, bohužel však neproměnili řadu šancí a proto jsme o gól prohráli. Přesto si myslíme, že jsme měli více ze hry, trápila nás jen koncovka. Po krátké přestávce jsme nastoupili proti domácímu mužstvu z Hlinska. Vývoj utkání byl od začátku zcela jasný a především naše první trojice nemilosrdně trestala chyby soupeře a jeho slabou hru v obraně. Domácí jsme porazili rozdílem třídy a spravili si tak chuť po první těsné porážce. Nejvíce gólů nastříleli Kuba Muselík a Adam Holub.

Sestava: Marossy Richard – Muselík Jakub, Holub Adam, Nečas Tomáš – Rada Ruda, Růžička Tomáš, Chlup Štěpán

Hráči „B“ týmu nastoupili v neděli 28. října na domácím ledě proti celkům HC Choceň a TJ Lanškroun. V prvním utkání se naši kluci nemohli dostat do tempa a toho soupeř využil několika přesnými střelami. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a začali jsme dorovnávat náskok soupeře. Borcům Slovanu nechyběla bojovnost, kombinace ani potřebné štěstí. Přesto se po závěrečné siréně radoval z vítězství hostující tým. Do druhého utkání nastoupili hráči Slovanu s o to větším nasazením a výsledek se začal rýsovat hned v úvodu utkání. Soupeře jsme jasně přehrávali a o tom svědčilo i neustále se navyšující skóre v náš prospěch. TJ Lanškroun jsme porazili rozdílem třídy. Nejvíce gólů na tomto turnaji zaznamenal Kamil Voráč a Radim Sekáč.

Sestava: Troják Jan – Voráč  Kamil, Kakiš David, Kukrle Štěpán – Sekáč Radim, Schober Marek, Palla Lukáš

Ke třetímu turnajovému zápasu nastoupili hráči přípravky skupiny A (ročník 2011) v prostředí Hlineckého stadionu proti Chrudimi. Od první minuty docházelo k vyrovnaným bojům a tyto souboje přetrvávaly i ve druhé třetině. Závěr zápasu byl vyrovnaný, ale pak naši hráči na 2 minuty  polevili v koncentraci a soupeř toho bleskově využil a srovnal skóre.

Od té chvíle jsme začali bojovat ještě více, ale nedařilo se nám vstřelit gól. Toho soupeř opět využil a poslal další dvě branky za záda skvěle chytajícího gólmana Kubíka. Celkové skóre už se nám poté nepodařilo dohnat.

Ve čtvrtém turnajovém zápase bylo jasné, kdo bude mít herně navrch. Borci v barvách HC Slovan na ledě jasně dominovali a hostující hráče ze Skutče téměř nepouštěli před vlastního brankáře. Gólman Skutče se naopak pořádně zapotil, když jsme se před něj dostávali po krásných nahrávkách a zakončovali vstřelenými brankami. V tomto zápase se prosadili skoro všichni hráči (stejně jako v předchozím zápase). Tentokrát seznam střelců rozšířil i Tobík, který vstřelil svůj první gól. Kluci si utkání pořádně užili, ale ani rodiče na tribuně se nenechali zahanbit a skvělým výkonem v roli fanoušků povzbuzovali naše borce po celou dobu utkání. Jen tak dále!
Sestava: Jakub Haas, Fáber Matyáš, Fáber Tobiáš, Luboš Mazel, Kryštof Motl, Ondřej Sís , Adam Zdražil

Výsledky: pondělí 29. října

HC Slovan Moravská Třebová „B“ – Stadion Nový Bydžov 15:0 (4:0, 6:0, 5:0)

Jak samotný výsledek napovídá, průběh zápasu byl jednoznačný. Borci Slovanu mohli vyhrát i větší rozdílem, ale v průběhu utkání polevili v nasazení a místo kombinační hry se snažili prosazovat individuálně. Herní projev se zlepšil během druhé třetiny, kdy jsme hráli pohledný kombinační hokej se spoustou šancí, což vyústilo v pohodlný náskok 10:0. Během třetí třetiny jsme si hladké vítězství pohlídali a přidali dalších 5 branek, takže hráči Slovanu mohli být po utkání spokojení.

Branky a nahrávky: 6. Jakub Muselík (Jaromír Parolek), 9. Teodor Leier, 10. Jáchym Sekáč, 16. Jáchym Sekáč (Jaromír Parolek), 25. Petr Daneš (Vlastmil Antošovský), 25. Jáchym Sekáč, 28. Jan Jelínek (Jáchym Sekáč), 32. Vlastimil Antošovský (Jáchym Sekáč), 38. Jáchym Sekáč (Jaromír Parolek), 40. Teodor Leier (Matěj Pokorný), 41. Adam Svozil, 45. Vlastimil Antošovský (Teodor Leier), 49. Jaromír Parolek (Vlastimil Antošovský), 49. Adam Svozil (Vlastimil Antošovský), 55. Petr Daneš (Vlastimil Antošovský)

Průběh utkání:  15:0

Sestava: Adam Zavoral, Štěpán Pospíšil – Jan Košťál, Daniel Kapl, Jan Jelínek, Jiří Parolek, Samuel Šejnoha – Matěj Pokorný, Vlastimil Antošovský, Ondřej Němeček, Teodor Leier, Jáchym Sekáč, Petr Daneš, Adam Svozil, Jakub Muselík, Jaromír Parolek