SLovan přivítal Skuteč v lize 11 góly

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. - HC SKUTEČ

11 : 3 (2:0, 2:1, 7:2)

V dnešním prvním zápase jsme mohli vidět nejen staronového soupeře, ale také několik nových tváří Slovanu. Libor Janků jako obránce, Dominik Marek a Dominik Hajšman jako útočnici. Dnes však plnili i obranou funkci a to z důvodu nemoci svých spoluhráčů.

Již na začátku 2. minuty využívá přesilovou hru Kobza po přihrávce od Langra. Chvíli na to střílí Augustin tyč od modré. V 16. minutě Čikl sólově střílí mezi kruhy nad pravé rameno Hanáka a zvyšuje na 2:0. Necelé 2 minuty před koncem má velkou šanci Langr, ale bohužel prázdnou bránu neproměňuje.

Druhou třetinu zahajuje domácím gólem Faltus po přihrávce zpoza brány od Kobzy. I čtvrtý gól si připisuje Faltus v přesilové hře, kdy mu po vyhraném bully z první nahrává Muselík. Další tyč zaznívá přesně v polovině zápasu a to tentokrát po střele Marka. Slovan malinko polevuje, čehož soupeř využívá. Hudec sám přejíždí půl hřiště a z levého boku prostřeluje Turka. Dochází k přesilové hře hostujících hráčů a to v počtu 3 na 5, kterou ale hosté nevyužívají.

I třetí třetina začíná gólem domácího týmu. Střelcem je tentokrát Augustin, který z kruhu prostřeluje gólmana. Ve 43. minutě Marek střílí k pravé tyčce, kde je připraven Řehulka a doráží puk do brány. Na 7:1 zvyšuje Fibrich za asistence Augustina. 49. minuta je šťastná pro hostující hráče, kdy Novotný rychlou přihrávkou zpoza brány nahrává Turčanimu a ten prostřeluje puk mezi nohama našeho gólmana. Fibrich zvedá puk před bránou Hanáka po přihrávce od Hajšmana a zvyšuje brankový rozdíl. Devátým gólem přispívá Augustin, kdy nejprve zaznívá tyč, ale puk nakonec končí za brankovou čarou. V tuto chvíli dochází ke střídání hostujících gólmanů a místo Hanáka nastupuje Petr Vokoun. Ani ten však neodchází s nulou. Po necelé minutě zkouší jeho síly Langr a střelou nahoru skóruje. O závěrečný domácí gól se zasloužil kapitán týmu Igor Čikl, který střílí z kruhu. Minutu a půl před koncem dochází k vzájemnému vyloučení po malé výměně názorů. Muselík si však ke dvěma trestným minutám připisuje ještě desetiminutový trest za nesportovní chování. Následně na to rozhodčí píská další vzájemné vyloučení. Ve svém oslabení pak hostující hráči snižují skóre na 11: 3 a stav tímto uzavírají.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Byl to zápas, kdy jsme nevěděli, co budeme mít za soupeře. Byli jsme, dá se říct, dost v oslabení. Chyběli nám tři obránci, kteří jsou nemocní nebo zranění. Ty první dvě třetiny byly takové rozehrávací. Moc se nám nedařilo si ani nahrát. Nebruslili jsme. Poslední třetinu jsme to dohráli. Dali jsme 11 gólů. Teď ale samozřejmě přijde Česká, která nás prověří a následně Hlinsko. Teď to bylo takové zahřívací kolo. Jsem rád, že máme body a že jsme to doma splnili.Připravíme se na Českou a uvidíme. Za mě spokojenost.

Branky: 1:16 Kobza (Langr), 15:45 Čikl, 21:14 Faltus (Kobza), 23:23 Faltus ( Muselík, Schneider), 40:48 Augustin, 42:52 Řehulka (Marek), 47:35 Fibrich (Augustin), 51:15 Fibrich (Hajšman), 54:14 Augustin ( Janků, Čikl), 55:04 Fibrich ( Muselík), 57:19 Čikl ( Hajšman, Augustin) – 34:34 Hudec, 48:56 Turčani (Novotný), 59:39 Hudec (Kulhánek)

Rozhodčí: Kolář – Kalina, Hrbal

Vyloučení: 7 + OT (Muselík) : 9

Využití: 4:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 263

Sestava SLOVAN: Turek, Kolařík, Janků, Schneider, Muselík, Janošek, Kobza, Marek, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Čikl, Hajšman, Aulehla

Sestava SKUTEČ: Vokoun, Hanák, Netolický, Lenoch P., Turčani, Kulhánek, Boháček, Felcman, Kmoníček, Lenoch Š., Hudec, Herynek, Zoulík, Škop, Novotný, Vařejčko, Huňáček, Janoušek, Vágner