Rozhovor s manažerem týmu Pavlem Kršňákem

A mužstvo

Letošní sezóna je úspěšně za námi a proto nesmí na závěr chybět slova manažera týmu Pavla Kršňáka.1) První otázka bude směřovat na to, jak bylo po tom, co jsme vyhráli titul mistra?

Samozřejmě, že bylo dobře. Když jsme se o tom zpětně bavili s trenérem, tak kdo by třeba v polovině listopadu řekl, že titul vyhrajeme?. My jsme tuto sezónu měli jak na houpačce. Začali jsme s Poličkou, která nám dala desítku. Následně jsme prohráli se Světlou a s Českou. Potom přišla i dobrá série. Ihned na to jsme, jak jinak, než tradičně měli problém s gólmany. Po Novém roce to začalo ale neskutečně klapat, kdy si ty lajny sedly a šlapalo to. My nemůžeme být ani nespokojení – tři sezóny po sobě a pokaždé na bedně – první, třetí, první.. Paráda.

2) Druhá otázka se bude týkat trenéra. Nebyl to od tebe takový kalkul nasadit na poslední zápas, kde nemohl být trenér Igor Čikl tvého bratra, aby si tě případně nemohl dobírat, že si nezískal titul? J

Asi to žádný kalkul nebyl J. Ono těch možností tady v Moravské ani moc nebylo.  Buď mohl jít Jarda Faltus a nebo brácha. To byly jediné varianty, které přicházely v úvahu a vzhledem k tomu, že už jsme v této i v loňské sezóně bráchu několikrát využili na tréninkách i při zápasech v případě, když byl náš trenér nemocný, nebo chyběl z jiného důvodu, tak ta volba byla podle mě jednoduchá. Navíc musím říct, že to bylo přání trenéra. On s tím přišel ještě přede mnou jako s hotovou věcí a já jsem s tím neměl vůbec žádný problém.

3) Mohli bychom teď ještě trochu osvětlit neúčast trenéra na posledním zápase a popřípadě, jak se mu teď daří?

Trenér šel na plánovanou operaci s kyčlí a je pravda, že když si ji domlouval, tak chtěl co nejdříve po této sezóně, aby se do srpna dal natolik dohromady, aby mohl jezdit na další sezónu. Nikomu ale nedošlo, když si tu operaci plánoval, že ta sezóna bude tak dlouhá. Nekalkulovali jsme ani s tím, že bychom mohli hrát na 5 zápasů. Potom se ta věc přehnala přes takovou myšlenku, že musí jít den předem do nemocnice s tím, že doufal, že ho na zápas pustí a po zápase se tam zase vrátí. Vysvětlili mu, že si musí vybrat, jestli operace nebo hokej a pro něho ta volba byla samozřejmě jasná. Nyní je po operaci v pořádku, rehabilituje a co se medaile týče, tak mu ji tam kluci vezli a měl z toho patřičnou radost.

4) Pro letošní sezónu jsme složili poměrně mladý tým, neměl si z toho tak trochu strach?

No samozřejmě. Já jsem už po loňské sezóně věděl, kdo všechno končí, a když jsem viděl, že odchází čtyři obránci, tak jsem si říkal, jak v té obraně budeme hrát a hlavně s kým to budeme hrát. Na tom se vlastně dělá přes celé léto. Diskutovali jsme s trenérem, kdo by tady chtěl hrát, kdo by vůbec mohl hrát a více méně, abych pravdu řekl, tak ještě první čtyři přátelsky jsme vůbec nevěděli, kdo tu bude. Měli jsme zde spoustu nových kluků a řekl bych, že i malinký početní přetlak, ale nakonec se ukázalo, že to bylo jenom a jenom dobře. Měli jsme z toho samozřejmě obavu, protože vyměnit třetinu manšaftu určitě není jednoduché a vzhledem k tomu, že to byli všechno mladí devatenáctí kluci, kteří nemají žádné velké zkušenosti s mužským hokejem, tak to bylo o to těžší. Také to na té hře bylo vidět. Trenér s tím manšaftem tři měsíce pracoval a bylo to i takové trochu tápání, než se ty sestavy vyzkoušely a určily se tři jasné lajny. Všechno si sedlo až po Vánocích, což jsou čtyři měsíce práce. Nebylo to jednoduché, určitě ne. Ale povedlo se.

5) Taková těžká otázka, na kterou se hůř odpovídá. Koho z bys hodnotil tak, že byl pro tým největším přínosem?

Já tady tohle nemám moc rád a ani se mi na to nechce moc odpovídat, protože hokej není o jednom nebo o dvou hráčích, ale je to o tom, že hrají tři lajny plus gólman.  V každém tom období se dařilo někomu více, někomu méně, ale pro nás bylo hlavním přínosem to, že si ten manšaft sedl, že ti kluci se tam našli a že začali šlapat jako hodinky. Já bych opravu nechtěl na někoho zapomenout, nechce se mi být moc konkrétní a vyberu namátkou pár jmen. Ale Matěj Pavlovský šel za tu sezónu hrozně nahoru, Roman Muselík nám hrozně pomohl v obrané, měl neskutečný přehled. Nebudu se bavit o kapitánovi Igorovi Čiklovi. Pojďme se podívat i na toho Vojtu Augustina, Tomáše Langra -  vždyť to jsou všechno šikovní kluci, kteří v každém časovém úseku tomu manšaftu více či méně pomohli. Ale jak říkám, nejdůležitější bylo, že si ten tým sedl, kluci spolu komunikovali a začali hrát suprový hokej, na který nemohu říct půl slova.

6) Měl ten tým doopravdy takovou vnitřní sílu, že ho opravdu nedokázal zlomit žádný výsledek?

No nakonec se ukázalo, že měl. Když jsme se o tom s trenérem během sezóny a během těch výkyvů bavili, tak jsme věděli, že tam ta síla toho manšaftu je, jenom si to chtělo sednout a zapadnout do sebe, aby to šlapalo a opravdu to trvalo až do těch Vánoc.  Potom to byly opravdu neskutečný série, co jsme tady odehráli s tou Chotěboří s Hlinskem a nakonec i s tou Českou. Na to, jak ten tým byl nový a mladý, tak nechci říct, že by to bylo překvapení, ale naprosto perfektní výsledek.

7) Vojta Augustin měl v průběhu sezóny malý výpadek, kdy tady nebyl, ale vrátil se a podle mých informací by tu měl i trénovat. Jak to teda s Vojtou vypadá v budoucnu a nejen pro muže, ale i co se trénování týče?

My jsme se bavili v tom smyslu, že Vojta Augustin i Matěj Pavlovský by měli přes léto pomáhat s letní přípravou mládeže, s čímž souhlasili. Touhle dobou ale nerad říkám, kdo tu příští rok bude a nebude, protože to znám. Po sezóně a zvláště pak po vyhrané sezóně každý říká, že tu zůstane, ale přes to léto se může stát spousta věcí. Během léta jsme ve spojení s klukama převážně po telefonu, a jak to bude s další sezónou, to se uvidí.

8) Jak se stane, že hráč (Lukáš Duba), který rok nehraje, dokáže tak ovlivnit utkání? To je ta soutěž tak špatná nebo ten hráč tak dobrý?

Ta soutěž určitě není špatná, to v žádném případě. Ale ty obrovské zkušenosti těchto hráčů jako má právě Lukáš Duba nebo Roman Muselík, to posbíráš jen opravdu za tu dobu, co hraješ a tihle borci to hrají třeba i 30 let. Další věc je úroveň toho hokeje, na které právě zrovna Duba hrál.  V play off soutěž začíná znova a opět se hraje na ty zkušenosti, což ten borec může tomu mužstvu dát. Takže rozhodně jeho zkušenosti i potom, co ještě letos mohl chodit na tréninky s Prostějovem a po jeho letitých zkušenostech klidně ten hokej může hrát.

9) Pojďme k celé soutěži. Je něco, co bys v té soutěži změnil v tom systému soutěže nebo je to takový ten kompromis, se kterým už asi nic neuděláme?

No při tomhle počtu mužstev je to asi taková ta zlatá střední cesta a nakonec i letos se ukázalo, že to až zas tak nezajímavé nebylo.  Když si vezmu, jak se náš manšaft pohyboval v tabulce během tři čtvrtě sezóny, když jsme tam někde na šestém fleku bojovali a chtěli jsme do toho play – off. Play off hrát je úspěch nebo neúspěch. Zajímavé to bylo. Vezmi si, jak dlouho se držela Chotěboř na druhém, třetím místě. Hlinsko se drželo nahoře a my jsme nebyly v průběhu sezóny schopni je dohnat. Měnila se ta tabulka. Dobře, na konci byla někde Ledeč nebo Polička, ale jinak tam bylo šest vyrovnaných manšaftů. Nemyslím si, že by to nebylo nezajímavé. Vlastně i na začátku jsme dostali desítku od Poličky a Polička si pak dlouho mnula ruce, že porazila Moravskou.

10) Byl tam nějaký tým, který tě překvapil výkonnostně nebo hrou?

Asi ne. Bylo vidět, že ze začátku Chotěboř měla nové hráče a dokázali se tou tabulkou držet nahoře. Hlinsko vzhledem k tomu, že má nové hráče, tak hráli slušný hokej a také se drželi kolem té bedny. Takže oni byli takovými netradičními soupeři, kteří se drželi před námi, ale jinak takovým menším zklamáním byla Světlá. Dopadla, jak dopadla a těžko přesně soudit podle čeho to tak bylo. To musí vědět oni sami.  Dlouhodobě ale patřili mezi leadery této tabulky. To je možná takové ,,zklamání“. Chrudim celou dobu vévodila tabulce a potom nepřelezla v play -off  přes Litomyšl.

 

11) Před sezónou projevila zájem Chrudim o baráž do druhé ligy a vlastně kvůli městu, které nedalo garance, to vzdalo. Ve finále se baráž vůbec nehrála a všechny (dva) týmy, které projevily zájem, postoupily automaticky do druhé ligy. Je vůbec reálné, že by se z této soutěže šlo do druhé ligy?

To já nemohu říct, protože do hlav ostatních týmů nevidím. Už ale dlouhodobě říkám, že taková města jako jsme my v řádu 10 000 obyvatel, kam se teda neřadí Chrudim, je podle mě stokrát lepší hrát špici krajského přeboru, než chvost druhé ligy. Ten rozdíl mezi spodkem druhé ligy a špičkou krajského přeboru moc velký není, co se kvality týče. A pokud vidím, že České, nám, nebo Chocni chodí 600 – 800 diváků, teď v závěru i přes 1000 lidí, a na druhou ligu přijde maximálně 200 – 300 diváků, tak i přes to je pořád lepší hrát to, co hrajeme. Vůbec se nebavím o penězích, protože finanční stránka je úplně někde jinde. Pokud si někdo pamatuje, jak to bylo s Chrudimí, tak ti hráli, to co my, potom druhou ligu, první ligu a pak zase sešup dolů. To jsou obrovské finanční skoky, které určitě musí hradit město. Rozpočet musí být 5 krát až 7 krát větší než je u krajského přeboru. Ať už je to cestování, počet zápasů, platy hráčů. Už jen to jsou obrovské položky.

12) Byl si na nějakém jiném zápase tady v Moravské, než jen na Áčku?

Ale tak to jsem zase byl, ale ne třeba na celém. Byl jsem se párkrát podívat na děti. Člověk toho má za celou tu dobu, co se hokeji věnuje, ale i za sezónu vcelku dost, takže ne, že bych to úplně sledoval, ale spíš vím, že hrají už děti těch kluků co znám, nebo co se mnou hráli hokej. Na béčku jsem se také byl podívat. Možná, že jsem celý zápas asi ani jinde než v Áčku neviděl. To bych asi lhal J .

13) Každý rok se opakuje jedna otázka a každý rok se i opakuje i stejná odpověď J Překvapilo tě něco při skládání týmu?

Jak už jsem říkal, mě už asi nemůže nic překvapit :D J J J Když si vezmu, že jsme minimálně 14 zápasů odehráli s jedním gólmanem, když nám odešel Pospíšil ze studijních důvodů, když si Turek zlomil klíční kost na druhém zápase a my to lepili ať už Vlachem, nebo s klukama z Olomouce, tak už jen proto si říkáš, že je to tak neskutečná sezóna.. Mladí hráči, gólmani, zranění… Vždyť jsme zase odehráli asi 6 zápasů, kdy jsme nesložili ani ty tři lajny. Jezdili jsme s dvanácti – třinácti hráči. Ale překvapení to opravdu není, to už by muselo být asi kdoví co :D

Jako každý rok patří velký dík všem sponzorům, hráčům, trenérovi, vedení, ale také všem, co moravskotřebovský hokej podporují, ať už jakoukoliv cestou. Poděkování si zaslouží i diváci, bez nichž by to nešlo.

Moc děkujeme a přejeme hodně sil do další sezóny a hlavně příjemně prožité léto J

 alt

 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes291
mod_vvisit_counterVčera478
mod_vvisit_counterTento týden291
mod_vvisit_counterTento měsíc7803
mod_vvisit_counterCelkem973574
      
Generální sponzor         Ostatní sponzoři

    město Moravská TřebováKössoSTP Kavan  |  Vyko  |  OR-CZ  |  Hedva  |   Matocha-dopravaAbner   
    Fajman-uhlí  |  Haas-autodoprava |   Vhos  |  Toner  |  BON-CAR  |   Širůček-autodopr.AZ-Line | Monarc
   Matoušek CZ a.s  |  Moravec-pekárny  |  Ježek-sport | Peškar-sklenářstvíDGF a.s.
    Plast.okna ŘehůřekOliver  |   Budig-železářství  |  P&H servis  |  Cukrárna-Černý  Roltechnik | Proresale

     REHAU s.r.o