Na devátou výhru v řadě Slovan nedosáhl

A mužstvo

HC KOHOUTI Č.T. - HC SLOVAN M.T.

7 : 5  (2:2, 1:2, 4:1)

Dnešní utkání otevřel Fibrich po tom, co přejel přes polovinu hřiště a těsně před Saidlem střelu zvedl a puk skončil v síti. Na začátku 10. minuty Česká využívá přesilové hry a Šejba srovnává skóre. Rychlou brankovou odpověď posílá Kobza, po pěkných rychlých přihrávkách s Faltusem a Langrem. Ve 14. minutě Česká opět srovnává v čele s Moučkou. Minutu před koncem Hradil pomáhá Turkovi v bráně a puk končí někde pod nimi. Rozhodčí tuto situaci hodnotí trestným nájezdem, které Jaroslav Moučka neproměňuje.

I na začátku druhé třetiny domácí využívají svého přečíslení. Prachař střílí na Turka, puk se odráží od jeho betonů a dorážkou zakončuje Jindřich. Ve 26. minutě neproměňujeme dlouho ponechanou výhodu za faul Pražáka. Ve 29. minutě Pěcha střílí tyč. I Fibrich využívá přesilové hry a srovnává na 3:3. O minutu později Kobza stojí před Sajdlem a posílá mu puk mezi betony. Slovan stále ukazuje lepší hru.

Třetí třetina začíná rychlým vyrovnávacím gólem domácích. Situace se začínají přiostřovat a dochází i k několika šarvátkám mezi hráči. Slovan přestává hrát to, co do teď měl rozehrané. V 54. minutě navyšuje své brankové vedení Křečan. O 8 sekund později hned po vhozeném bully Hemský ujíždí k naší bráně, kde zvedá střelu a puk končí v bráně. O dalších 20 s později snižuje brankový rozdíl Pavlovský. 55 minuta přináší ošklivou srážku, kdy Tomáš Faltus zůstává ležet na zemi a hru nedohrává z důvodu podezření na zlomenou klíční kost. Dvě minuty před koncem si Slovan bere oddechový čas a na led nastupuje bez brankaře a v početní výhodě za faul domácích. Bohužel, puk vypichuje Šejba, který nahrává Prachařovi a ten střílí přes celé hřiště do odkryté brány. Po skončení utkání dostává osobní trest ještě Pepa Fibrich za (oprávněné) protesty proti rozhodčím. Konečný stav 7:5.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Myslím si, že je to škoda, protože jsme do 50 minuty vedli. Určitě ve hře 5 na 5 jsme hráli dobře a měli jsme tam spoustu šancí. Je jednoznačně podržel gólman. My jsme potom inkasovali na 4:4, kluci se z toho trochu rozklepali, pak jsme dostali 2 góly a bylo defakto po zápase. Ten do té prázdné brány ještě při naší přesilovce byla škoda, ale stane se to. Mrzí mě to, že se nám zranil Tomáš Faltus. Má asi zlomenou klíční kost. Je to jeden z klíčových hráčů a je zraněný, ale musíme to poskládat i bez něj. Takový je prostě hokej. Máme výhodu domácího hřiště. Poskládám to tak, jak nejlíp budu umět a budeme muset hrát od první minuty a snažit se to uhrát.

Branky: 9:09 Šejba (Prachař, Křečan), 13:59Moučka Jar. (Hemský, Vlček), 20:43 Jindřich (Prachař, Křečan), 50:19 Křečan (Prachař, Hemský), 53:31 Křečan (Prachař, Jindřich), 53:39 Hesmký (Moučka Jar.), 58:09 Prachař (Šejba) – 3:09 Fibrich (Čikl), 9:45 Kobza (Langr, Faltus), 32:10 Fibrich (Pěcha), 33:03 Kobza (Langr, Faltus), 53:59 Pavlovský

Rozhodčí: Čížek, Kareš – Kolář, Teplý

Vyloučení: 6:7 +(OT Fibrich, TS Hradil)

Využití: 2:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 1167

Sestava KOHOUTI: Sajdl, Moučka, Pražák, Lesák, Cik, Jindřich, Verner, Procházka, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar., Zitka, Šimončič, Šejba, Pirkl, Knytl

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kobza, Nevřela, Faltus, Augustin, Langr,Řehulka, Fibrich,  Schneider, Muselík, Čikl, Pěcha, Janošek, Pavlovský