Moravská opět přestřílela Českou

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC KOHOUTI Č. T.

7 : 4 (3:2, 1:1, 3:1)

Druhý finálový zápas se odehrál na domácím ledě, ze kterého si Slovan odnáší druhý bod. Ještě před začátkem utkání došlo k ocenění nejlepších hokejových sportovců Moravské Třebové.  Za kategorii muži A byl oceněn Martin Řehulka, za kterého přebíral cenu kapitán týmu z důvodu nemoci. Dalšími oceněnými byl Jarda Parolek a Ondřej Holub. Gratulujeme :)

Do začátku utkání Slovan vstoupil velice bojovně a s velkou chutí vyhrát. Ve 3. minutě získáváme přesilovou hru. Bohužel, i přes náš tlak a mnoho střel na bránu špatně rozehrajeme v útočném pásmu a k puku se dostává Prachař, který otevírá stav střelou pod betony Turka. V 7. minutě hosté opět navštěvují trestnou lavici. Tentokrát ji využíváme ve svůj prospěch. Langr vypichuje soupeřovi puk a sám těsně před bránou zvedá střelu, která končí za zády gólmana. Ihned na to Čikl využívá i třetí přesilovku a zvyšuje na 3:1 střelou nad rameno Nimmerichtera. Během našeho oslabení Česká nepředvedla téměř nic a naopak se podařilo ujet Pavlovskému, který v momentě signalizovaného trestu hostů a jasného nájezdu protlačil puk za brankovou čáru. 49 sekund před koncem jsme posláni do 3 a Česká díky tomu zvyšuje na 2:3, po tom, co puk po střele Prachaře přeskakuje beton Turka.

Za přečíslení 3 na 5 hrajeme i následující 4 minuty v 2. třetině a Česká srovnává skóre při hře 4na 5. Ve 29. minutě Langr opět zvyšuje brankový rozdíl a i tentokrát při přesilové hře. Rozhodčí signalizují trest na naší straně. Neregistrují však, že hosté naskakují na led v počtu 7 a více. Nimmerichter během toho opouští bránu a dostává se do konfliktu s Janoškem na střídačkách, z čehož postupně vzniká hromadná strkanice. Slovan dostává trest v podobě 3 krát 2 minuty a hosté 2 krát 2 minuty. V závěru utkání hrajeme přesilovou hru 5 na 3, která pokračuje začátkem třetí třetiny.

Při početní výhodě střílí Augustin, puk se odráží od gólmana a  Čikl dorážkou zvyšuje na 5:3. O 3 minuty později opět v přesilové hře hostujících hráčů po chybě naší obrany, kdy se nepodařilo vyhodit puk z pásma, zakončuje Jindřich po přihrávce od Prachaře. V 57. minutě je se daří Augustinovi střelou mezi betony Nimmerichtera. Česká po celý zápas hraje dá se říct na půl plynu a v tuto chvíli se zdá, že jim síly došly úplně. Minutu před koncem ještě Pavlovský přihrává Augustinovi a ten potvrzuje vítězství Slovanu za stavu 7:4.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

K zápasu chci říct jedno-  klukům patří velký dík. Měli jsme tam chvilky hlavně v oslabení, které kluci naštěstí ustáli dobře. Ty jejich přesilovky mě štvaly, protože jsme hrály třikrát 3 na 5. Během celého zápasu jsme ale vedli, takže spokojenost. Ten manšaft daleko víc pracuje především při hře 5 na 5. Česká v plném počtu nepředvedla nic. Nedali jediný gól. Tři góly byly z jejich přesilovek a po naší chybě jeden v oslabení. V rovnovážném stavu jsme měli hru naprosto pod kontrolou. Byli jsme lepší a závěr se nám dařil. Uhráli jsme to u nich a nepustili jsme je ani do power play. Diváci super, kulisa nádherná – prostě nádherný zápas. Vedeme 2:0 a je jen nás, abychom si nic nepokazili a dotáhli to do toho zdárného konce a v neděli tu Českou dali.

Branky: 10:21 Langr (Kobza, Schneider), 11:22 Čikl ( Augustin), 18:49 Pavlovský, 28:41 Langr (Faltus), 41:22 Čikl (Augustin), 56:10 Augustin, 59:06 Augustin (Pavlovský) – 4:49 Prachař, 19:48 Prachař (Moučka Jar., Hemský), 23:24 Hemský (Moučka Jar.), 44:20 Jindřich (Prachař)

Rozhodčí: Kratochvíl, Prchal – Holeček, Plch

Vyloučení: 11 : 11

Využití: 3:1   V oslabení: 1:3    Diváků: 836

Sestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha,Kolařík, Hradil, Kobza, Faltus, Langr, Augustin, Fibrich, Duba, Schneider, Muselík, Čikl, Pěcha, Janošek, Pavlovský

Sestava KOHOUTI: Nimmerichter, Moučka Jan, Pražák, Cik, Jindřich, Verner, Křečan, Hemský, Pejcha, Vlček, Prachař, Moučka Jar.,  Zítka, Šimončič, Šejba, Pirkl, Knytl