Prodloužení rozhodlo o vítězi

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC CHOTĚBOŘ

2 : 1 (0:0, 1:0, 0:1, P 1:0)

Na prvním utkání play – off se Slovan ukázal téměř v plné síle. Na ledě se po krátké přestávce znovu objevil Michal Rajnoha a Lukáš Duba. Nastoupili však i hráči jako třeba Kolařík a Pěcha, kteří se tu během sezóny objevili jen sporadicky.

První třetina se obešla bez gólu. Šancí však bylo mnoho na obou stranách. V 5. minutě se dostáváme do přesilové hry, ve které padá gól do hostující brány avšak až sekundu po odpískání hráče v brankovišti. 11. minuta přináší velkou šanci hostů, kdy Eis ujíždí sám na bránu a střílí. Puk padá za záda povyjetého Galušky, naštěstí končí těsně před brankovou čárou a Duba vyráží. V 17. minutě Chotěboř střílí tyč.

Tyč se ozvala i v druhé třetině a to tentokrát po naší střele. Hra je důrazná a síly téměř vyrovnané.  První branku střílí domácí hráč Matěj Pavlovský, který sám jede přes půl hřiště, objede soupeře a nádherně si vyškolí brankaře Peška, kterému puk veze až do brány.

Třetí třetina začíná ve prospěch hostujících hráčů. Vácha nahrává Dvořákovi, který zakončuje mezi betonem Galušky a tyčkou. Oba týmy bojují do posledních chvil. Hosté navštěvují trestnou lavici a Slovan se snaží využít přečíslení. Bohužel gól nepadá a situaci komplikují naše fauly, za které jsme dvakrát potrestáni. 48 sekund před koncem hrají oba týmy v plném počtu, ale žádný gól již nepadá.

Do prodloužení nastupují hráči v počtu 3 na 3. V 62. minutě je nařízeno trestné střílení za hákování hostujícím hráčem Josefem Váchou. Langr nájezd neproměňuje a napínavá hra pokračuje. Konce se dočkáváme v čase 63:50, kdy Matěj Pavlovský dává svůj druhý gól utkání a zajišťuje tak Slovanu vítězství.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Pro nás to byl velice těžký zápas z toho pohledu, že máme spoustu nových hráčů, kteří si to play- off ještě ani neošahali, takže byla vidět nervozita. Bylo ale i vidět, jak kluci chtějí vyhrát. Myslím, že jsme měli více takových lepších šancí. Kdybychom dali třeba na 2:0, tak by ten zápas vypadal trochu klidněji. Bohužel jsme některé jasné šance neproměnili. Oni měli také svoje šance. Bylo tam také několik zbytečných vyloučení. Ale jsem rád, že jsme tu koncovku zvládli. Mohli jsme vyhrát už z nájezdu, který ale bohužel Langr neproměnil. O chvilku později jsme to ale dotáhli a já jsem rád, že ten vítězný bod zůstal doma a teď pojedeme ve středu bojovat do Chotěboře. Série bude beze sporu těžká, protože ty týmy jsou vyrovnané. Klukům díky a děkuji i divákům za pěkné prostředí.

Branky: 27:17 Pavlovský (Čikl), 63:50 Pavlovský – 40:52 Dvořák (Vácha, Mendl)

Rozhodčí: Kratochvíl – Škorpil, Gregar

Vyloučení: 5 : 4 +(TS Vácha)

Využití: 0:0   V oslabení: 0:0    Diváků: 412

Sestava SLOVAN: Galuška, Rajnoha, Pokorný, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kovařík, Kobza, Pěcha, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Duba, Schneider, Čikl, Janošek, Pavlovský

Sestava CHOTĚBOŘ: Pešek, Mendl, Krejčí, Vácha, Klofáč, Hospodka, Eis, Hlídek, Vlček, Nguyen, Dvořák, Kraučuk, Křesťan, Svoboda, Mašek  Patrik, Ludvík, Mašek Petr, Žemlička