Slovan nepodlehl ani jasné jedničce v tabulce

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. – HC CHRUDIM

5 : 2 (1:0, 0:0, 4:2)

Vyrovnané síly se nesly celým zápasem. V první třetině padl pouze jeden gól a to ze strany Slovanu. Kovařík po přihrávce od Augustina prostřeluje Cvrčka od modré.

Druhou třetinu začínají oba týmy v početní nevýhodě. Hra 4 na 4 žádnou branku nepřináší. Ihned na to přichází přesilová hra domácích, ze které těží Langr po přihrávce od Muselíka. Dochází také ke zranění domácího hráče Řehulky, kterého z ledu odvážejí spoluhráči. Naštěstí se po chvíli do hry vrací. Zahráli jsme si i oslabení 3 na 5, naštěstí bez potrestání.

Na začátku třetí třetiny Čikl nedává prázdnou bránu. Rozhodčí domácí posílá opět do oslabení 3 na 5, čehož hosté využívají a srovnávají na 1:1. Při udělování trestů si Augustin připisuje i desetiminutový trest za protesty při odchodu na trestnou lavici. Pokračujeme hru v oslabení 4 na 5 a i přes to branku střílí domácí hráč Langr. Následně skóre navyšuje Řehulka za asistence Hradila. V 54. minutě končí puk znovu za zády Cvrčka. Faltus nádherně vybojoval puk a přihrál Langrovi, který zakončuje. 11 sekund na to po špatné rozehrávce domácích snižuje Brožek na 4:2. Minutu a půl před koncem si hosté berou oddechový čas a pokračují zápas bez brankaře. Puk má Slovan po celou dobu pod kontrolou.  Do prázdné brány se půl minuty před koncem trefuje Augustin a zápas končí za stavu 5:2.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Zcela zasloužené vítězství. Zápas vypadal vyrovnaně, ale my jsme měli více ze hry. Hráli jsme lepší hokej. Oni sice bruslili, ale naši kluci hráli výborně a už od toho minulého zápasu jsem je zase musel pochválit. V obraně jsme hráli skvěle. Chrudim se nedostala téměř k žádnému přečíslení. My jsme tam udělali jednu chybu a dostali jsme gól, ale to se stane a vůbec nic se neděje. Myslím si, že se ten tým hodně zvedl a je to pro mě důležité teď před play – off. Kluci si sami vyzkoušeli, že mohou vyhrávat s kýmkoliv, když to má hlavu a patu. Jsem za to moc rád. Výborný zápas a děkuji jak klukům, tak diváků za atmosféru. Doufám, že v tom budeme pokračovat a nachystáme to tak, abychom zase mohli bojovat o nějakou tu medaili.

Branky: 08:36 Kovařík (Augustin), 43:21 Langr (Muselík), 44:44 Řehulka (Hradil, Čikl), 53:44 Langr (Faltus, Čikl), 59:31 Augustin – 42:47  Plch ( Dobiáš, Kalous), 53:55 Brožek ( Novotný)

Rozhodčí: Kratochvíl – Bohuněk, Říha

Vyloučení: 6 +OT (Augustin) : 8

Využití: 1:0   V oslabení: 1:1    Diváků: 284

Sestava SLOVAN: Galuška, Pokorný, Hradil, Bednařík, Kovařík, Faltus, Langr, Augustin, Řehulka, Fibrich, Prokop, Muselík, Čikl, Aulehla, Pavlovský

Sestava CHRUDIM: Cvrček, Hudec, Burkoň, Budinský, Urban, Kalous, Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novák, Karásek, Seidler, Brožek, Kišš, Koreček, Plch, Novotný, Polák