I druhý venkovní zápas přinesl 3 body- a to se počítá

A mužstvo

HC SPARTAK CHOCEŇ - HC SLOVAN M.T.

3 : 4 (0:2, 1:1, 2:1)

Velice pěkné utkání otevřel ve 3. minutě Hradil po přihrávce od Augustina. Druhý gól patřil také Slovanu. Nevřela nahrává puk před bránu Aulehlovi, který zakončuje.

Na 0:3 zvyšuje ve 24. minutě Langr po přihrávce od Prokopa. Langr pak střílí nad lapačku Jánského. Hrajeme i dlouhé oslabení 5 na 3, které naštěstí není potrestané. 35. minuta ukazuje nešťastný gól. Zavřel stříl z kruhu, puk se odráží od tyčky přímo do brány.

Do třetí třetiny vstupujeme v přesilové hře. Po chvíli hrajeme další přesilovku, které využívá Augustin po přihrávce zpoza brány. Ve 34. minutě zůstává po souboji o puk ležet na zemi Lukáš Pilař. Z ledu ho odvážejí spoluhráči. Slovan si za tento souboj odnáší dvě trestné minuty. 52.  minuta přináší gól domácích. Po vhození puku Kopečný přihrává Voříškovi a ten mezi kruhy pálí za záda Galuška. Oddechový čas si berou domácí 7 minut před koncem hry. Následně na to jsme posláni do oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě. Čároví rozhodčí však nedokážou říci, kdo byl na ledě navíc. Tohoto trestu využívají domácí a snižují brankový stav na 4:3. Minutu a půl před koncem si bereme oddechový čas i my. Choceňskou bránu opouští Jánský. Hra 6 na 5 však netrvá dlouho. Dochází k vzájemnému vyloučení. V posledních sekundách jedou na prázdnou bránu tři hráči – Faltus, Čikl a Augustin. Bránu i přes dostatek času nedávají a skóre tak zůstává stejné – 4:3.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Vyhráli jsme zápas, který jsme měli pod kontrolou. Kluky musím hrozně pochválit. Hráli dobře, dávali si to. Byla i výborná divácká atmosféra. Konec jsme si malinko zkomplikovali a dostali jsme gól v oslabení. To se ale stává.  Vítězství bylo zasloužené. Klukům jsem poděkoval jak za hru, tak za bojovnost. Máme další vítězství, další body a ve středu nás čeká Chrudim, kde se budeme snažit vyhrát a prodloužit tak tu vítěznou šňůru, abychom se posunuli zase někam výš. Divákům děkuji za kulisu, jak domácím, tak našim. Byla to bezvadná atmosféra, takže za mě díky.

Branky: 34:22 Zavřel ( Král, Marek), 50:21 Voříšek ( Kopečný), 56:12 Voříšek ( Krejza, Pilař L.) – 2:42 Hradil (Augustin, Čikl), 15:19 Aulehla (Nevřela, Řehulka), 23:46 Langr (Prokop, Hradil), 42:56 Augustin (Faltus, Čikl)

Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Teplý

Vyloučení: 6: 9

Využití: 1:0   V oslabení: 0:1    Diváků: 444

Sestava SPARTAK: Jánský, Marek, Vacek, Voříšek, Dvořák, Vyskočil, Kopečný, Nečas, Pilař M., Solnička, Pilař L., Krejza, Lichtág, Zavřel, Král Gregar

Sestava SLOVAN:  Galuška, Pokorný, Hradil, Bednařík, Muselík, Kovařík, Prokop, Čikl, Fibrich, Faltus, Langr, Aulehla, Augustin, Řehulka, Nevřela