Slovan si domů veze desítku

A mužstvo

HC SPARTAK POLIČKA - HC SLOVAN M.T.

10 : 8 (4:3, 5:3, 1:2)

Do úvodu utkání vstoupil Slovan velice nešikovně. Už v třetí minutě prohrával Slovan 0:3. V 5. minutě se Langr ujímá přihrávky na naší útočné modré a sám puk dováží do brány. V 10. minutě Turek opouští bránu při čtvrtém inkasovaném gólu. Do brány nastupuje Tomáš Pospíšil. Na začátku 15. minuty využíváme naší první přesilové hry. Řehulka nahazuje puk na branku, ten padá brankařovi z výstroje a zůstává pár centimetrů před brankovou čárou, který doráží Kolařík. V 17. Prostřeluje gólmana Josef Fibrich a snižuje vedení Poličky na 4:3.

23. minuta přináší již pátý gól pro Poličku. Hosté se proti gólu brání z důvodů kopnutí puku nohou do brány. Gól je však uznán. O minutu později hostující hráč Matěj Pavlovský dostává trest 2 + 10 za útok na hlavu. To je potrestáno Ondřejem Poulem a Polička navyšuje na 6:3. Na 7:3 zvyšuje z vyhraného buly Vyskočil. 13 minut před koncem prohrává Slovan 8:3 po další chybě obrany. V polovině zápasu se daří ještě Maškovi nahrát před bránu Langrovi – gól. O chvíli později se daří i Kobzovi, který nahrává Řehulkovi a snižují na 8:5. Další přesilovku hostů využívá Aulehla. Bohužel do konce třetiny Pospíšil pouští další střelu Poličky. Stav po 2. Třetině 9:6.

Na začátku 3. třetiny jsme si zahráli v početní výhodě, avšak bez využití. Ve 46. minutě dostává domácí hráč Martin Jícha pukem do hlavy a do hry se už zpět nevrací. Gólové tornádo pokračuje tentokrát na straně hostů nahozením k pravé horní tyčce v podání Kovaříka. 5 minut před koncem zápasu Polička získává trestné střílení po faulu Pavlovského na Davida Hejtmánka. Ten prostřeluje a Polička získává desítku. Slovanu se v zápase daří ještě jednou. Střelcem branky Matěj Pavlovský. Zde se probouzejí domácí fanoušci a začínají slabě podporovat svůj tým. Necelou minutu a půl před koncem si Slovan bere oddechový čas. Po chvíli hraje bez gólmana. Bohužel se žádný zákrok Slovanu nedaří. Konečný stav 10:8.

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Hodnocení zápasu je pro mě velkým překvapením, že mužstvo je schopné dostat deset gólů. Já jsem čekal, že ten zápas pro nás bude těžký, protože tu máme spoustu nových kluků, kteří se tu potřebují rozkoukat. Měli jsme velice přijatelného soupeře na to první kolo, abychom se s tím vším seznámili. Ovšem první dvě třetiny byly katastrofální v obranné činnosti, včetně gólmanů, kteří také nic nechytili. Osm gólů jsme venku dali, ale na osm gólů jsme také prohráli. Jediné, co bych mohl vyzdvihnout je ta poslední třetina, kdy jsme se snažili o to vyrovnání. Měli jsme 20 střel na bránu, oni jednu, ale bohužel jsme branky neproměnili. Je to špatné. Musíme se z toho poučit. Ta obrana bude špatná. Máme tu mladé nezkušené obránce. Nejlepší obránce byl dnes Roman Muselík, který dřív hrál levé křídlo. Musíme se z toho poučit, potrénovat obrannou fázi a snad se ten výkon bude zvedat.

Branky: 0:37 Šedý (Vyskočil), 2:03 Krajíček (Hejtmánek D. ), 2:29 Poul, 9:39 Boháček L.( Krajíček), 22:17 Zobač (Boháček J., Dvořák), 24:19 Poul ( Boháček L., Zobač), 25:30 Vyskočil ( Boháček L.), 26:56 Boháček L., 38:48 Štěrba ( Boháček L.), 54:01 Hejtmánek D.  – 4:31 Langr ( Janošek, Kovařík), 14:01 Kolařík ( Řehulka, Kovařík), 16:38 Fibrich ( Kobza), 28:14 Langr ( Maška), 30:53 Řehulka, 32:58 Aulehla ( Čikl, Fibrich), 47:50 Kovařík (Kolařík), 56:41 Pavlovský (Langr)

Rozhodčí: Vepřovský – Kareš, Říha

Vyloučení:8:3 +(OT Pavlovský, TS Pavlovský )

Využití: 2:1   V oslabení: 0:0    Diváků: 200

Sestava SPARTAK: Zelený, Jícha, Štěrba, Vyskočil, Dvořák, Poul,Zobač, Šedý, Hejtmánek D., Boháček L., Krajíček, Martinů, Boháček J

Sestava SLOVAN: Turek, Pospíšil, Pokorný, Kovařík, Kolařík, Hradil, Navrátil, Kobza, Maška, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Muselík, Čikl, Horký, Aulehla, Janošek, Pavlovský