Slovan si odnáší bronzovou medaili

A mužstvo

HC SLOVAN M.T. - HC CHRUDIM

5 : 3  (1:1, 2:1, 1:1, P 0:0, SN 1:0)

Začátek zápasu byl velice opatrný. Ani jeden ze soupeřů nepředvedl v prvních 10 minutách žádný důraznější výkon. V 8. minutě dochází k vzájemnému vyloučení po menší šarvátce u hostující brány. 1. gól zápasu si připisují hosté. Ve 12. minutě využívá ponechanou výhodu Petr Štěpánek za asistence Lukáše Budinského. O pár vteřin později srovnává stav Tomáš Ministr po přihrávce od Martina Aulehli od modré. 38 s před koncem dochází ke zranění domácího hráče Martina Řehulky, který na modré hostující čáře dostává strom od protihráče. Z ledu odjíždí s poraněným nosem, naštěstí bez dalšího většího zranění.

Ve 24. minutě zvyšují stav opět hosté v čele s Ondřejem Polákem. To si ale Slovan opět nenechává dlouho líbit a v 26. minutě Kvapil nastřeluje na bránu. Střela se odráží od Amenta přímo Kobzovi na hokejku a ten doráží. Srovnává na 2:2. 35. minuta přináší velkou šanci Schneidra, ale střela se odráží od vrchní části gólmanovi hokejky. Minutu a půl před koncem padá Kutmon před naší bránou Štěpánkovi pod nohy. Nutno říci, že Štěpánek nemá puk pod kontrolou a i přes to rozhodčí nařizuje trestný nájezd. Ten však Martin Štefl vychytává. Do kabiny hráči odjíždějí s lepším pocitem a to díky Martinu Aulehlovi, který využívá přesilové hry a zvyšuje stav na 2:3.

I v 3. třetině dává první gól hostující strana. V 50. minutě srovnává stav Ondřej Karásek. Chvíli poté se dostáváme do oslabení, což ale vůbec nevadí Martinu Řehulkovi, který prostřeluje Filipa Amenta do pravého horního rohu. V 53. minutě Ujíždí Tomáš Ministr sám na bránu. Bohužel mu v obraném pásmu vjíždí do cesty Urban, přes kterého Ministr přeletěl. Zůstává ležet na ledě. Naštěstí se po chvíli zvedá a zápas dohrává. Rozhodčí po konzultaci s kapitány týmu hodnotí tento zákrok dvou minutovým trestem pro hostujícího Urbana. K tomuto trestu si hosté připisují ještě jeden a domácí tak mají početní výhodu 5 na 3. Bohužel nevyužívají. V základní hrací době Slovan vítězí nad Chrudimí 4:3, což znamená 1:1 na zápasy a tím pádem rozhodnutí v následném prodloužení.

Začátek prodloužení vypadá kladně pro domácí tým. Slovan má hned několik šancí, které bohužel nevyužívají. Ke konci pěti minutového prodloužení puk drží především Chrudim. Ani v těchto pěti minutách však nedochází k výsledku.

O výsledku rozhodují až trestné nájezdy. Na domácí straně je stále Martin Štefl v bráně a i na straně hostí se brankář nemění. Nadále chytá Filip Ament. Nájezdy začínají hosté. 1. střelcem je Ugo Dobiáš, ale neproměňuje. Na domácí straně neproměňuje střelu Tomáš Ministr. Druhé kolo rozhoduje. Na hostující straně neproměňuje Václav Novák. Na domácí straně rozhoduje Martin Kvapil. Chrudim do poslední záchranné šance posílá Marka Kišše, ale ani toho se Štefl nezalekne. Slovan si odnáší bronzové medaile.

Filip Ament dnes vychytal 37střel. Na Martina Štefla šlo střel 27. Gratulujeme vítězům i poraženým za velice pěknou sezónu 2016\2017. Konečné pořadí zatím známé není. Česká dnes v domácím zápase porazila Světlou 8:6, což znamená 1:2 na zápasy. Další zápas hrají ve středu 22.3. na ledě Světlé. Pokud ani tam Světlá Českou neporazí, rozhodující zápas by pak následoval příští neděli 26.3. Jedno je však jisté. Slovan obdržel bronzové medaile a loučí se tak se sezónou. Všem divákům děkujeme za přízeň a v příští sezóně snad na viděnou J

Slova trenéra pana Čikla po utkání:

Dnešní zápas pro kluky velice těžký a náročný. Já chci jen říct, že jsem velice rád, že se nám to třetí místo podařilo, protože potom, jak jsme vypadli se Světlou, tak ti kluci měli v hlavách, že je konec sezóny. Já jsem se snažil. Dělal jsem vše pro to, abych jim do těch hlav dal, že třetí místo je taky dobrý a že musíme hrát až do konce. Nakonec se nám to podařilo. I když to byly nervy až do konce. Samozřejmě nájezdy, to je o štěstí, což se k nám teď přiklonilo. Kluky jsem pochválil. Diváci nás hnali celý zápas a byla dobrá atmosféra, takže já jsem spokojený.

Co se celé sezóny týče: Kdybychom skončili čtvrtí, tak já bych to bral jako svůj osobní neúspěch. Protože ty kluky chci vždy motivovat a vést je k tomu, aby vyhrávali. Za ty dva roky jsme se naučili vyhrávat i venku. Myslím si, že kluci pochopili nějakou tu mou hokejovou filozofii, že na to mají a že mohou hrát s kýmkoliv a mají na to. Mrzí mě akorát ta Světlá a ne proto, že jsme s nimi prohráli, Světlá je skvělý soupeř, ale protože jsme to měli perfektně rozehrané. Vedli jsme 2:0. Hráli jsme doma, mohli jsme to potvrdit. To mně na té sezóně vadí asi nejvíce, že jsme to nedotáhli do toho finále. Ale se třetím místem jsem spokojený. Myslím, že je to skvělý výsledek a ta sezóna je pro mě úspěšná. Co řekne vedení, to teprve uvidíme.

Branky: 11:35 Ministr ( Aulehla), 25:08 Kobza (Kvapil), 39:20 Aulehla ( Polák), 51:18 Řehulka (Kobza), 65:00 Kvapil – 11:17 Štěpánek (Budínský), 24:01 Polák O. (Dobiáš), 49:39 Karásek

Rozhodčí: Kratochvíl – Urubčík, Vepřovský

Vyloučení: 5 + TS (Štěpánek neproměnil) - 7

Využití: 1:0  V oslabení: 1:0  Diváků: 797

Sestava SLOVAN: Turek, Štefl, Pokorný, Rajnoha, Polák,  Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Kobza, Maška, Faltus, Řehulka, Ministr, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla

Sestava CHRUDIM: Ament, Burkoň, Budinský, Seidler, Urban, Macháč, Kalous, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Solnička, Polák Ondřej