Shrnutí výsledků mládeže – první listopadový týden

Výsledky: středa 31. října

Liga mladších žáků „D“ 2007-2008

HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová „B“ 7:19  (3:7, 1:5, 3:7)

K zápasu jsme byli připraveni v plné sestavě. Vlivem zpoždění začátku utkání museli hráči dlouho vyčkávat kabinách, což ale na následný vývoj zápasu nemělo vliv. Borci Slovanu nastoupili hned od začátku s plným nasazením a po pár minutách bylo jasné, že se soupeřem nebudeme mít velké problémy. Hráči si utkání užili, padlo hodně branek a jedinou kaňkou na celkovém dojmu jsou góly inkasované po našich zbytečných chybách.

Branky a nahrávky: 3. Petr Daneš (Jáchym Sekáč), 5. Adam Svozil (Jaromír Parolek), 8. Vlastimil Antošovský, 10. Teodor Leier (Jaromír Parolek), 17. Jakub Muselík (Jaromír Parolek), 17. Jáchym Sekáč (Petr Daneš), 19. Jáchym Sekáč (Adam Svozil), 30. Adam Svozil, 35. Adam Svozil (Jaromír Parolek), 36. Adam Svozil (Petr Daneš), 38. Jakub Muselík (Vlastimil Antošovský), 39. Adam Svozil (Jáchym Sekáč), 44. Vlastimil Antošovský, 45. Petr Daneš, 45. Jáchym Sekáč (Vlastimil Antošovský), 51. Teodor Leier (Jakub Muselík), 55. Jan Jelínek, 60. Jaromír Parolek (Jakub Muselík), 60. Adam Svozil (Petr Daneš)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7, 4:7, 4:15, 6:15, 6:16, 7:16, 7:19

Sestava: Štěpán Pospíšil – Jan košťál, Daniel Kapl, Jan Jelínek, Jaromír Parolek, Samuel Šejnoha – Matěj Pokorný, Vlastimil Antošovský, Miloslav Parolek, Ondřej Němeček, Teodor Leier, Jáchym Sekáč, Petr Daneš, Adam Svozil, Jakub Muselík, Jaromír Parolek

Výsledky: pátek 2. listopadu

Regionální liga juniorů

HC Slovan Moravská Třebová – HC Opočno 3:5

Výsledky: sobota 3. listopadu

Meziokresní přebor Pardubického kraje

HC Spartak Choceň „B“ – HC Slovan Moravská Třebová „B“ 5:3

HC Slovan Moravská Třebová – HC Chrudim 5:4  (2:2, 1:2, 2:0)

Zápasy mladších žáků (ročník 2007) s Chrudimí patří tradičně k těm nejhezčím, kdy se hraje aktivní hokej na obou stranách a oba týmy se přetahují o výsledek až do poslední minuty. Ani sobotní zápas nebyl výjimkou. První třetinu začaly oba týmy tradičně rychlou aktivní hrou, v níž hráči Slovanu díky využitým přesilovým hrám postupně získávali mírnou převahu. Ve druhé třetině naše aktivita polevila, příliš nedařilo se zakládat útoky a akce dotahovat do konce. Přesto se nám podařilo ve vlastním oslabení skóre přiklonit na svou stranu. Soupeř však vzápětí zesílil tlak a dvěma slepenými brankami během 10 sekund vývoj zápasu otočil ve svůj prospěch. Jednogólový náskok Chrudimi vydržel až do 55. minuty, kdy hosté nevyužili přesilovou hru a naopak umožnili Slovanu vyrovnat. Dvě minuty před koncem jsme přidali vítěznou branku na konečných 5:4.

Branky a nahrávky: 19. Žouželka Vít, 20. Burda Adam (Burda David), 33. Prokop Vojtěch, 56. Burda David (Prokop Vojtěch), 58. Burda Adam (Burda David)

Průběh utkání:  0:2, 3:2, 3:4, 5:4

Sestava: Draessler Jan (od 34 min Kostík Vít) – Bumbálek Teodor, Burda Adam, Prokop Vojtěch, Smola Vojtěch – Burda David, Haas Jan, Marek Lukáš, Parolek Jaromír, Parolek Jiří, sekáč Jáchym, Vícha Jiří, Žouželka Vít

Liga starších žáků „B“ 2005-2006

HC Slovan Moravská Třebová – HC Chrudim 13:2 (4:0, 7:0, 2:2)

Starší žáci zvládli sobotní podvečer s velkým přehledem, když otevřeli skóre hned v první minutě zápasu. Borci Slovanu soupeře přehrávali po celou dobu utkání jak bruslařsky, tak i ve hře s kotoučem. Ke kanonádě přispěly také dvě využité přesilové hry a úspěšně zakončené trestné střílení z 32. minuty, které bylo nařízeno za podražení našeho hráče.

Branky a nahrávky: 1. Martin Křička (Vilém Karal), 7. Lukáš Maurer, 10. Matyáš Wölfel (Martin Šudoma), 12. Martin Křička (Roland Strauss), 27. Marek Peškar (Lukáš Maurer), 31. Martin Šudoma (Roland Strauss), 32. Filip Hejátko, 34. Martin Souček, 37. Martin Šudoma (Marek Hradil), 38. Filip Hejátko (Lukáš Maurer), 39. Roland Strauss, 42. Filip Hejátko, 47. Lukáš Maurer

Průběh utkání: 13:0, 13:2

Sestava: Filip Odehnal, František Janda – Adam Besson, Martin Křička, Lukáš Maurer, Martin Pešta, Marek Peškar, Martin Souček, Filip Hejátko, Matyáš Wölfel, Marek Hradil, Vilém Karal, Roland Strauss, Viktor Vostal, Martin Šudoma

Regionální liga dorostu

HC Lomnice nad Popelkou – HC Slovan Moravská Třebová 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)

V sobotu jsme odehráli druhý zápas naší ligové nadstavby. Soupeř od začátku prokazoval své kvality a díky výborné kombinaci a bruslení vstřelil úvodní dvě branky zápasu. Druhá třetina se nám vydařila podstatně lépe. Soupeře jsme začali lépe napadat a přidali jsme na pohybu. Odměnou nám byla aktivní hra a srovnání průběžného skóre na 2:2. V 30. minutě ale přišel zkrat, který nás bohužel stál celý zápas. Soupeř hned z následujícího střídání přidal gól na 3:2. Následný tlak využil ke vstřelení dalších branek, což pro nás bylo psychicky náročné. V závěru zápasu jsme zlepšili obrannou hru a pokusili se skóre dotáhnout, ale nepříznivý vývoj utkání už jsme neotočili.

Branky a nahrávky: 11. Tomáš Faltejsek (David Hekele), 26. Marek Netolický (Tomáš Faltejsek), 44. Tomáš Faltejsek (Martin Schön)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2, 7:3

Sestava: Ondřej Smékal – Marek Netolický, Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Jan Kolísek, Vojtěch Šedý, Petr Oujeský – Martin Schön, Milan Keprt, Vojtěch Karafiát, Michal Marek, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Janda, David Hekele

Výsledky: neděle 4. listopadu

HC Slovan Moravská Třebová – HC Dukla Jihlava „B“ 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Do Moravské Třebové zavítal soupeř z Vysočiny, který během sezóny ještě nepoznal porážku. První dějství bylo z naší strany opatrné a chvílemi jsme z Jihlavy měli až příliš velký respekt. Postupně jsme si na tempo hry zvyknuli a začali hrát vyrovnaný hokej. V rozhodujících chvílích nás ale srážely chyby ve středu hřiště. Zlepšení přišlo hned v úvodu druhé třetiny. V útočném pásmu si borci Slovanu vytvořili tlak a získali výhodu několika přesilových her, které ale bohužel nevyužili. Bojovali jsme ale dále a dočkali se alespoň kontaktní branky na 1:2. Následovaly další slibné příležitosti, zejména neproměněný samostatný únik a nevyužitá přesilová hra těsně před koncem zápasu. Všechny kluky musíme pochválit za perfektní bojovný výkon, který proti bojovnému soupeři předvedli.

Branky a nahrávky: 24. Michal Marek (Josef Haas)

Průběh utkání: 0:2, 1:2

Sestava: Ondřej Smékal – Marek Netolický, Šimon Přidal, Tomáš Mlčoch, Matěj Myslikovjan, Jan Kolísek, Vojtěch Šedý – Martin Schön, Milan Keprt, Michal Marek, Patrik Dohnal, Tomáš Faltejsek, Jan Žouželka, Jan Janda, David Hekele, Ondřej Peškar, Ondřej Netolický, Josef Haas